Parasport bjuder in till Start Your Impossible Camp!

 

Missa inte årets Start Your Impossible Camp i Östersund den 17-20 januari!

Start Your Impossible Camp är ett läger för dig som är intresserad av att testa någon ny parasport eller fortsätta utvecklas i din befintliga parasport. Under varje år arrangeras sex stycken olika läger runt om i Sverige för att få tjejer, killar, barn, unga och vuxna med en funktionsnedsättning att ta steget in i idrotten oavsett ambitionsnivå.

Träffa Zebastian Modin!
Den Paralympiske silvermedaljören är på plats under lägret.

Idrotter att testa på: Längdskidor, Skidskytte, 5-a-side fotboll, Paraishockey Alpin skidåkning, Rullstolscurling, Rullstolstennis

Läs mer och anmäl dig här: www.paralympics.se/impossible-camp

 

 

https://www.facebook.com/SWEParalympics/posts/1965411023534546